Sünteetiline kips

Eestis vähe kasutatav kergkips või sünteetiline kips on arenenud riikides kasutusel juba  aastaid. Sünteetilise lahastamise meetod on efektiivne lahendus peale luumurdu, nihestust/ rebendit või ennetava meetodina deformatsioonide tekke riski puhul. Tavalise, kaalult raske kipsi või jäiga ortoosi asetamine liigese immobiliseerimiseks võib kaasa tuua nahakahjustuse ja muuta lihased, liigesed, kõõlused ja sidemed passiivse asendi tõttu nõrgaks, kaasneda võivad ka verevarustuse ja lümfiringe häired.  Sünteetiline kips seevastu stabiliseerib küll vajaliku koha, kuid võimaldab lihastel osalise koormusega töötada ja seega vältida ka lihasatroofia teket.

Sünteetilise kipsi tegemiseks kasutatakse  „hingavaid” (õhku läbi laskvad) klaaskiud ja fiiberklaaskiud sünteetilist materjale. Erinevad klaaskipsmaterjalid aktiveeruvad vee või õhuga kokkupuutel ja jäigastuvad kiiresti (3-5 minutit), mistõttu pole patsiendil vaja taluda pikka protseduuri. Samuti on funktsionaalne lahas kerge kaalult ning kergesti eemaldatav, võimaldades kasutajal vajadusel jäset pesta. Meditsiinitehnoloogias revolutsiooniliseks loetav lahastamise materjal võimaldab ka pealeasetatud ortoosiga teostada röntgenülesvõtet, kuna materjal on röntgenkiiri läbi laskev.

  • Sünteetiline kips on ennast õigustanud ohutu, puhta ja kiiresti paigaldatava tootena.
  • Sünteetiline kipslahas on patsiendile mugavam, annab suurema liikuvuse ning samuti
  • võimaluse teha valiku erinevate värvitoonide vahel.
  • Sünteetilise kipsi lahased on tugevad ja veekindlad ning on saadaval laias värvivalikus, mh. valgena.

Sünteetilise kipsi lahaseid valmistatakse MTÜ Rehabilitatsioonikeskuses Terveline, Tallinnas, Pärnu mnt 67a (Ajakirjandusmaja) 5. korrus. Ortoose valmistavad vastava koolitusega füsioterapeudid, ortoosi saab kätte juba samal päeval.

Registreerumine rehabilitatsioonikeskuse spetsialistide vastuvõtule:

Telefon: +372 5597 5135 või

e-mail: info@terveline.ee

Hind: alates 70.-